close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • 10 czerwca 2017

  To będzie wielkie święto polskiej kultury! Zapraszamy na Celebration Square, w godzinach od 12 do 23. W programie jak co roku wiele atrakcji. Nie zabraknie polskiej muzyki, tańców, wystaw i tradycyjnych przysmaków kuchni polskiej

  Po raz kolejny szykują się  wspaniałe występy polskich muzyków i tancerzy, ciekawe filmy, spotkania z interesującymi gośćmi, a także galeria prac polskich artystów. Poniżej kilka interesujących wydarzeń, które serdecznie polecamy:

   

  Pokazy filmowe:

   

  „Planeta Singli” to komedia romantyczna, na jaką zasługują widzowie, skrojona według najlepszych światowych wzorców – pełna błyskotliwego humoru i wzruszeń, w gwiazdorskiej obsadzie, z mnóstwem niespodzianek, jakich nie było do tej pory w żadnym polskim filmie. Za kamerą stanął Mitja Okorn – reżyser przeboju „Listy do M”. W „Planecie Singli” w rolach głównych zobaczymy: Macieja Stuhra jako uwielbianego przez miliony telewizyjnego showmana oraz zjawiskowo piękną Agnieszkę Więdłochę w roli ukrywającej swój seksapil nauczycielki muzyki. Tych dwoje zawrze ze sobą nietypową umowę, dzięki której cała Polska dowie się, czy prawdziwa miłość istnieje i gdzie (nie) należy jej szukać. W doborowej obsadzie znaleźli się także Danuta Stenka, Paweł Domagała, Tomasz Karolak, Weronika Książkiewicz, Katarzyna Bujakiewicz, Piotr Głowacki oraz Ewa Błaszczyk. W plejadzie internetowych randkowiczów nazwiska-niespodzianki, wśród nich m.in. lider Afromental Wojtek „Łozo” Łozowski.

   Ania (Agnieszka Więdłocha) jest uroczą, romantyczną, ale niezbyt pewną siebie nauczycielką, poszukującą idealnego mężczyzny na internetowych portalach randkowych. Przypadkiem, w walentynkowy wieczór, spotyka showmana Tomka (Maciej Stuhr), który prowadzi najpopularniejszy i najbardziej kontrowersyjny program telewizyjny w kraju. Zachwycony niepoprawnym romantyzmem Ani, proponuje jej, żeby została bohaterką jego show – ona będzie umawiać się na randki przez internet, a on w swoim programie pokaże prawdziwą twarz facetów flirtujących w sieci i wyśmieje naiwność kobiet szukających tam ideału. Szalone randkowe przygody Ani szybko stają się wielkim przebojem. Jednak pewnego dnia Ania nieoczekiwanie spotyka… idealnego faceta – Antoniego (Michał Czernecki). Naciskany przez bezwzględną szefową stacji (Ewa Błaszczyk) Tomek musi ratować oglądalność programu. A może i własne uczucie do Ani?

   

  "Stara Baśń" – polski film fabularny i historyczny w reżyserii Jerzego Hoffmana, wyprodukowany w 2003 r. na podstawie powieści Stara baśń Józefa Ignacego Kraszewskiego z 1876. Akcja filmu rozgrywa się w IX wieku. Na terenie przyszłej Polski panuje okrutny książę Popiel, który podjudzany przez żonę, pragnie zapewnić sukcesję swemu synowi. Dowódca drużyny księcia - Piastun, w proteście opuszcza władcę. Popiel wysyła za nim pościg. Od śmierci ratuje Piastuna - Ziemowit Piastowic - młody myśliwy i wojownik, który po latach spędzonych wśród Wikingów powrócił na ojcowiznę. Ziemowit zakochuje się z wzajemnością w Dziwie, córce bogatego kmiecia Wisza. Chce pojąć ją za żonę, lecz piękna Dziwa została przeznaczona bogom, ma zostać kapłanką w świątyni.

   

  Spotkanie z Ewą Stachniak:

   

  Polsko-Kanadyjska pisarka Ewa Stachniak, autorka takich bestsellerów jak „Katarzyna Wielka. Gra o władzę”, czy „Cesarzowa Nocy”, będzie naszym gościem podczas Dni Polskich w Mississauga. Niedawno ukazało się polskie wydanie jej najnowszej książki „The Chosen Maiden”  - „Bogini Tańca”. Autorka przeczyta fragment książki, a także odpowie na pytania publiczności. Będzie tez szansa na zdobycie autografu.

   

  Koncerty:

   

  Wśród utalentowanych artystów, którzy wystąpią na Celebration Square będzie także okazja posłuchać znanego chóru Novi Singers z Toronto. Artyści pod batutą Maestro Macieja Jaśkiewicza, wykonają znane i lubiane utwory.

   

  Galeria artystów:

   

  Mississauga Polish Day Art Studio – to unikatowa wystawa prac Polsko – Kanadyjskich artystów. W tym będzie można zobaczyć prace malarek:  Judyty Bil i Elizabeth Kawala, a także fotografki Joanny Galant.

   

  Kliknij w obrazek, aby pobrać szczegółowy program imprezy

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: