close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 26 stycznia 2018

  Dzięki współpracy naszego Konsulatu i Biblioteki Miejskiej w Mississaudze, od stycznia tego roku we wszystkich bibliotekach publicznych „największego polskiego miasta w Kanadzie” dostępnych będzie kilkaset e-booków w języku polskim. To pierwszy dostępny tam zbiór książek elektronicznych w językach innych niż angielski i francuski.

  Dzięki przeznaczeniu przez Konsulat Generalny Rzeczypospolitej Polskiej w Toronto 5000 dolarów kanadyjskich z funduszy polonijnych, mieszkańcy Mississaugi będą mieli po raz pierwszy dostęp do polskojęzycznych e-booków w systemie „Overdrive’. Z książek niewątpliwie skorzysta zarówno społeczność polskojęzyczna, jak i osoby zainteresowanie nauką języka polskiego. Będą to pierwsze elektroniczne książki w języku innym niż angielskim i francuskim, które uzupełnią i wzbogacą bardzo popularny polski księgozbiór drukowany.

   

  Zakupione pozycje, to bestsellery i klasyki, przeznaczone zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Możliwość skorzystania z polskiej kolekcji, jak i wszystkich usług świadczonych w naszych bibliotekach będzie promowana poprzez Konsulat w ramach funkcjonowania International Language Program w Dufferin & Peel Catholic District School Board.

   

  Projekt jest pilotażowym programem, w ramach którego będzie monitorowane zapotrzebowanie i korzystanie z e-booków w językach niebędących oficjalnymi językami Kanady. Ich obieg będzie śledzony i wykorzystany do rozbudowania wielojęzycznej strategii usług elektronicznych, co może pozwolić bibliotece na rozszerzenie inicjatywy na inne języki w kolejnych latach.

   

  Katalog polskich e-booków dostępnych w ramach zakupionej kolekcji można przeglądać tutaj: https://mississauga.overdrive.com/collection/114153.

   

  System biblioteczny miasta Mississauga jest jednym z największych publicznych systemów bibliotecznych w Kanadzie, w którym  zarejestrowanych jest ponad  492 000 użytkowników. Od 2016 r. pobrano ponad 977,919 e-booków i eAudiobooków. Na kolekcję biblioteczną składa się ponad milion pozycji, dostępnych w 18 oddziałach zlokalizowanych na terenie Mississaugi.

   

   

   

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: