close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 5 czerwca 2017

  Zbliża się magiczna Noc Świętojańska, a wraz z nią tradycyjne „Wianki”. Już po raz kolejny w ogrodach Konsulatu w Toronto, odbędzie się coroczna impreza charytatywna organizowana przez Ogniwo Nr 15 Federacji Polek w Kanadzie. W tym roku za zebrane fundusze zakupione zostaną oprogramowane aparaty do terapii dzieci z porażeniem mózgowym. Sprzęt trafi do Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Porażeniem Mózgowym “Jasny Cel” w Białymstoku.

  W programie jak zawsze wiele atrakcji. Występy artystów sceny polonijnej, a także loteria i konkurs na najładniejszy wianek. Gościem specjalnym tegorocznych “Wianków”, będzie Adam Woronowicz, aktor znany między innymi z roli księdza Jerzego Popiełuszki w filmie “Popiełuszko. Wolność jest w nas”. Serdecznie zapraszamy!

   

  Adam Woronowicz - Pochodzi z Podlasia. W 1997 r. ukończył warszawską Akademię Teatralną, w tym samym roku zadebiutował w teatrze. Grał i wciąż gra u najlepszych reżyserów teatralnych. Krzysztof Warlikowski, Grzegorz Jarzyna, Anna Augustynowicz, to tylko kilka nazwisk. Jest laureatem licznych nagród teatralnych, (w tym prestiżowego Feliksa Warszawskiego). Laureat Nagrody im. Aleksandra Zelwerowicza za sezon 2004/2005, przyznawanej przez redakcję miesięcznika "Teatr", za role Fadinarda w „Słomkowym kapeluszu” Eugène’a Labiche’a w Teatrze Powszechnym w Warszawie oraz Mirona w spektaklu Teatru Telewizji „Pamiętnik z Powstania warszawskiego” według Mirona Białoszewskiego. Zagrał rolę księdza Jerzego Popiełuszki w filmie Popiełuszko. Wolność jest w nas w reżyserii Rafała Wieczyńskiego. Znany jest również z takich filmów jak: „Chopin. Pragnienie miłości”, „Chrzest”, „Syberiada Polska”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, a także licznych realizacji Teatru TV i seriali telewizyjnych.

  Wianki 2017

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: