close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 czerwca 2015

  Grzegorz Kasdepke, jeden z najlepszych i najbardziej poczytnych autorów książek dla dzieci i młodzieży spotkał się ze swoimi czytelnikami w Konsulacie Generalnym RP w Toronto w czwartek, 28 maja. Pisarz w ciepły i bezpretensjonalny sposób ujął zgromadzoną publiczność.

  Spotkanie rozpoczął od opowieści nad początkami swojej pisarskiej i dziennikarskiej kariery. Podkreślał jak ważne jest, by to rodzice czytali dzieciom, bo według statystyk opublikowanych w ostatnim czasie przez Bibliotekę Narodową w Warszawie, dzieci czytają znacznie więcej książek niż dorośli.

   

  Przyjazna atmosfera towarzysząca trwającemu blisko dwie godziny spotkaniu sprawiła, że zgromadzone dzieci, a także ich rodzice czuli się swobodnie i chętnie zadawali pytania gościowi z Polski. Co więcej, jeden z uczestników odważył się przeczytać fragment książki autora, po czym został nagrodzony dużymi brawami. Michał urodził się w Toronto, ale świetnie posługuje się językiem polskim i chętnie czyta w swoim ojczystym języku.

   

  Spotkanie poprowadził konsul Grzegorz Jopkiewicz. Oprócz odpowiedzi na pytania od publiczności i prowadzącego, gość specjalny przeczytał kilka fragmentów swoich książek oraz przeprowadził mini-konkurs dotyczący treści swoich publikacji. Zwycięzcy otrzymali książki z autografem autora. Wieczór zwieńczyły wspólne zdjęcia, podpisywanie książek  i rozmowy z czytelnikami. – Muszę przyznać, że spotkania z dziećmi polonijnymi zupełnie różnią się od tych organizowanych w Polsce. I choć publiczność jest bardziej zróżnicowana pod względem wieku to niezwykle cenne i ważne są dla mnie takie wydarzenia – przyznał na zakończenie Grzegorz Kasdepke.

  P1080853a
  P1080811a
  P1080812a
  P1080816a
  P1080854a
  P1080815a
  P1080813a
  P1080875a
  P1080872a

  Tagi: dzieci

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: