close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 31 października 2018

  Dziesiąty, jubileuszowy Festiwal Polskich Filmów w Toronto Ekran już za kilka dni! W tym roku najlepsze polskie filmy roku 2018 zostaną zaprezentowane w Toronto i Mississauga. W programie m.in. „Dywizjon 303” i „Zimna Wojna".

  W ciągu dziesięciu lat Festiwal Polskich Filmów w Toronto stał się jednym z najważniejszych wydarzeń kulturalnych w Toronto. W tym roku polskie filmy wytypowane do Festiwalu zostaną pokazane także w Mississaudze. Festiwal rozpoczyna specjalna projekcja Zimnej Wojny w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, która odbędzie się w poniedziałek 5 listopada w Isabel Bader Theatre (93 Charles Street West). Kanadyjska premiera filmu odbyła się w czasie tegorocznego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Toronto (TIFF). Oficjalna inauguracja Festiwalu Polskich Filmów odbędzie się we wtorek, 6 listopada, w Hot Docs Ted Rogers Cinema (506 Bloor Street West). Otworzy ją film fabularny Rafała Sokołowskiego 22 Chasers.

  W programie także projekcja filmu "Dywizjon 303" w reżyserii Denisa Delicia, opowiadający prawdziwą historię legendarnych polskich asów przestworzy, inspirowana bestsellerem Arkadego Fidlera.

  Festiwal odbędzie się w dniach 5-11 listopada 2018 r. w Toronto, natomiast w dniach od 16 do 18 listopada 2018 r. w Mississaudze. Program dostępny jest na stronie Festiwalu www.ekran.ca

   

   

   

   

  Tagi: ekran

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: