close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • AKTUALNOŚCI

 • 1 lutego 2018

  Podczas środowej konferencji prasowej w Konsulacie RP w Toronto, Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk, przedstawił plany związane z realizacją pierwszej edycji „Polish Heritage Days” w Kanadzie.

  Projekt ‘Polish Heritage Days’ to świętowanie naszego dziedzictwa i polskości, działania integrujące środowisko polonijne i jednoczące nas we wspólnym celu i pod wspólnym hasłem – tak Jolanta Grzelczyk koordynator projektu, opisywała „Dni Dziedzictwa Polskiego” podczas rozmowy z dziennikarzami. Podczas spotkania z przedstawicielami mediów polonijnych, Konsul Generalny Krzysztof Grzelczyk, przedstawił plany, związane z tegoroczną pierwszą edycją „Polish Heritage Days” w Kanadzie. Konferencja była pokłosiem poniedziałkowego spotkania z Polonią, w czasie którego reprezentanci organizacji polonijnych, przedstawili swoje plany i projekty inicjatyw, w ramach ‘Polish Heritage Days’ oraz rocznicy 100-lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.

  Projekt ‘Polish Heritage Days’ w założeniu ma być realizowany w Kanadzie każdego roku w maju i czerwcu, co związane jest z obchodami polskich świąt majowych (Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Dzień Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja), jak i organizowanymi w czerwcu dotychczasowymi „polskimi” wydarzeniami. Celem projektu jest świętowanie przez zamieszkałych w Kanadzie Polaków dziedzictwa przeszłych pokoleń, wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Kanady, ale także podkreślenie ważnego miejsca i roli jaką Polacy pełnią w Kanadzie jako ponad jednomilionowa społeczność. Poprzez PHD, Konsulat pragnie zmobilizować lokalną społeczność, organizacje polonijne, polskie szkoły i parafie do wspólnego świętowania polskości. W tym roku motywem przewodnim „PHD”, będzie stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.Projekt ‘Polish Heritage Days’ w założeniu ma być realizowany w Kanadzie każdego roku w maju i czerwcu, co związane jest z obchodami polskich świąt majowych (Dzień Polonii i Polaków za Granicą, Dzień Flagi RP, Święto Konstytucji 3 Maja), jak i organizowanymi w czerwcu dotychczasowymi „polskimi” wydarzeniami. Celem projektu jest świętowanie przez zamieszkałych w Kanadzie Polaków dziedzictwa przeszłych pokoleń, wkładu w życie kulturalne, gospodarcze i społeczne Kanady, ale także podkreślenie ważnego miejsca i roli jaką Polacy pełnią w Kanadzie jako ponad jednomilionowa społeczność. Poprzez PHD, Konsulat pragnie zmobilizować lokalną społeczność, organizacje polonijne, polskie szkoły i parafie do wspólnego świętowania polskości. W tym roku motywem przewodnim „PHD”, będzie stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.

   

  Czekamy na Państwa deklaracje współpracy poprzez wysłanie odpowiedzi i załączonego formularza do 28 lutego 2018 roku.

   

  Prosimy o kierowanie Państwa korespondencji pod adresem e-mail: phd.toronto@msz.gov.pl oraz zatytułowanie odpowiedzi z formularzem w następujący sposób: „Polish Heritage Days 2018 w … (np. Barrie, Mississauga, Saskatoon, itp.) – formularz”.

   

  Pliki do pobrania:

   

  • Zaproszenie do udziału w projekcie PHD (docx), (PDF)
  • Formularz zgłoszeniowy (docx), (PDF)

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: