close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • DYŻURY KONSULA POZA SIEDZIBĄ URZĘDU

 • Konsulat Generalny RP w Toronto organizuje regularne, konsularne dyżury paszportowe w miastach okręgu konsularnego, najbardziej oddalonych od siedziby Konsulatu Generalnego RP, m.in. Winnipeg, Thunder Bay, Sudbury, Windsor, Sault Ste. Marie.

   

  Dyżury konsularne w Winnipeg odbywają się w siedzibie Konsulatu RP w Winnipeg (którym kieruje Konsul Honorowy RP p. dr Włodzimierz Czarnecki), przy 219 Marion Street, Winnipeg, MB, R2H 0T5, tel. (we wtorki i czwartki w godz. od 10.00 – 14.00) 204 480 8812. Dyżury konsularne w pozostałych miejscowościach odbywają się w wynajętych salach hotelowych.

   

  Informacje na temat dyżurów konsularnych (termin dyżuru, miejsce jego przeprowadzenia, itp.) zamieszczane są zwykle kilka tygodni wcześniej na stronie internetowej KG RP w Toronto (TUTAJ) oraz, w miarę możliwości, w lokalnych mediach polonijnych i/lub parafialnych.

   

  W trakcie dyżurów konsularnych konsul dyżurny przyjmuje wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych oraz udziela informacji i porad na tematy konsularne. Konsul dyżurny w trakcie dyżuru nie wykonuje czynności konsularnych szczególnie z zakresu szeroko rozumianych spraw prawnych (legalizacje, poświadczenia podpisów, wnioski o transkrypcję aktów stanu cywilnego, zaświadczeń do ZUS,  itp.)

   

  Pytania dotyczące sposobu załatwiania spraw prawnych prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: toronto.legal@msz.gov.pl. Ewentualne pytania dotyczące problematyki dyżurów konsularnych prosimy kierować elektronicznie na adres: Toronto.info@msz.gov.pl

   

  Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wydawania paszportów, a także innymi informacjami konsularnymi na niniejszej stronie internetowej.

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: