close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej

   

 • PASZPORTOWE DYŻURY KONSULARNE

 •  

  Konsulat Generalny RP w Toronto organizuje regularne, konsularne dyżury paszportowe w miastach okręgu konsularnego, najbardziej oddalonych od siedziby Konsulatu Generalnego RP - w Winnipeg i Saskatoon.

   

  O terminach planowanych dyżurów informujemy w zakładkach po lewej stronie.

   

   

  W trakcie dyżurów konsularnych konsul dyżurny przyjmuje wnioski o wydanie polskich paszportów biometrycznych oraz udziela informacji i porad na tematy konsularne. Konsul dyżurny w trakcie dyżuru nie wykonuje czynności konsularnych szczególnie z zakresu szeroko rozumianych spraw prawnych (legalizacje, poświadczenia podpisów, wnioski o transkrypcję aktów stanu cywilnego, zaświadczeń do ZUS,  itp.)

   

  Pytania dotyczące sposobu załatwiania spraw prawnych prosimy kierować na adres poczty elektronicznej: toronto.legal@msz.gov.pl. Ewentualne pytania dotyczące problematyki dyżurów konsularnych prosimy kierować elektronicznie na adres: Toronto.info@msz.gov.pl .

   

  Zachęcamy do wnikliwego zapoznania się ze szczegółowymi informacjami dotyczącymi wydawania paszportów, a także innymi informacjami konsularnymi na niniejszej stronie internetowej oraz ew. kontakt z konsulatem (dane kontaktowe powyżej) w przypadku jakichkolwiek pytań.

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: